fbpx

Wynajem mieszkania w Polsce

67 Properties for: Mieszkanie

ul. Zaporoska / Wrocław / Dolnośląskie / PL

1 800 zł
2 Pokoje 43 m²
2 Pokoje 43 m²
3 dni

ul. Bolesława Prusa / Wrocław / Dolnośląskie / PL

2 590 zł
2 Pokoje 61.54 m²
2 590 zł
2 Pokoje 61.54 m²

ul. Nyska / Wrocław / Dolnośląskie / PL

2 300 zł
2 Pokoje 54 m²
2 Pokoje 54 m²

ul. Rymarska / Wrocław / Dolnośląskie / PL

1 900 zł
2 Pokoje 45 m²
2 Pokoje 45 m²

ul. Oławska / Wrocław / Dolnośląskie / PL

2 200 zł
2 Pokoje 41 m²
2 Pokoje 41 m²

ul. Zyndrama z Maszkowic / Wrocław / Dolnośląskie / PL

2 400 zł
2 Pokoje 40 m²
2 Pokoje 40 m²

pl. Powstańców Śląskich / Wrocław / Dolnośląskie / PL

1 500 zł
2 Pokoje 45 m²
2 Pokoje 45 m²

ul. Jedności Narodowej / Wrocław / Dolnośląskie / PL

1 700 zł
1 Pokoje 32 m²
1 Pokoje 32 m²

ul. Rynek / Wrocław / Dolnośląskie / PL

2 000 zł
2 Pokoje 35 m²
2 Pokoje 35 m²

ul. Legnicka / Wrocław / Dolnośląskie / PL

1 800 zł
1 Pokoje 28 m²
1 Pokoje 28 m²

ul. Krawiecka / Wrocław / Dolnośląskie / PL

1 600 zł
2 Pokoje 38 m²
2 Pokoje 38 m²
1 2 3 6

Wynajem mieszkania w Polsce

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek dobrowolnie odmówił podjęcia pracy lub nauki za granicą. Polska w tym przypadku jest ciekawostką dla obcokrajowców (w tym Ukraińców), o czym świadczy wiele pozytywnych czynników: od bliskości ekonomicznej po psychiczną Polaków i Ukraińców. Ale jest jeden zasadniczy punkt. Wyjeżdżając do pracy lub na studia na uczelni zmierzysz się z problemem wyboru mieszkania na wynajem. Wynajem mieszkania w Polsce może być zarówno wygodny, jak i opłacalny. W opisie tej kategorii opowiemy o wszystkich niuansach związanych z wyborem powierzchni do wynajęcia.

Każdy rynek dyktuje własne warunki, a mieszkania na wynajem nie są wyjątkiem. Powinieneś najpierw dowiedzieć się, jak kształtuje się koszt konkretnego mieszkania i na co zwrócić uwagę przed wynajmem. Na cenę mieszkania wpływają następujące czynniki:

 • wielkość osady i jej infrastruktury.
 • Oddalenie mieszkania od centrum miasta.
 • Część dzienna, wielkość pokoju.
 • Obecność lub brak mebli, a także jakość i stan naprawy.
 • Kwota rachunków za media.

Najdroższymi miastami do życia w każdym kraju są stolice. W tym przypadku są to Warszawa i Kraków.

Koszt wynajmu mieszkania w Polsce: z czego się składa i jak nie przepłacać

Przy wyborze mieszkania możesz spotkać się z podobną sytuacją. Prawie te same mieszkania pod względem powierzchni, lokalizacji i stanu technicznego mogą znacząco różnić się ostatecznym kosztem wynajmu.

Jak kształtuje się określona wartość czynszu i jakie są jej składniki:

 • Kwota główna to kwota, która trafia do właściciela jedynie z tytułu wynajmu lokalu mieszkalnego i nosi nazwę „Czynsz najmu”.
 • Druga część sumy to „Сzynsz lokalny”, którą można doliczyć do głównej – zmiennej i składa się z kilku wykresów. Na przykład opłaty za zarządzanie domem, wodę za windę, domofon, podatek od nieruchomości, sprzątanie itp.
 • Nie zapomnij także o rachunkach za media, nazywa się to „Media” – gaz, prąd, internet.
 • Dodatkowo 90% właścicieli nieruchomości wymaga „Kaucja” (kaucji). Z reguły kwota ta jest równa opłacie za 1 miesiąc zamieszkania. Opłata ta stanowi dla właściciela gwarancję przed przedwczesną eksmisją najemców lub zniszczeniem mienia. Aby po wymeldowaniu odzyskać swoją „Kaucję” należy dokładnie zapoznać się z umową najmu.

Wynajmując mieszkanie zwróć należytą uwagę na wybór rejonu miasta. Spójrz z wyprzedzeniem na mapie, ile czasu spędzisz każdego dnia na dojazdach do pracy lub miejsca nauki i jakim środkiem transportu musisz się dostać. Między innymi jeśli posiadasz samochód (lub planujesz go kupić do poruszania się po mieście) zwróć uwagę na dostępność miejsc parkingowych – w Polsce wolnych miejsc na samochód nie ma wszędzie, a miejsce w garażu lub na parkingu może skutkować porządną sumą …

Z powyższego wyciągniemy krótki wniosek: aby wynająć mieszkanie w Polsce i nie przepłacać, trzeba znać ogromną liczbę niuansów. Dużo łatwiej jest zacząć szukać odpowiedniej nieruchomości za pośrednictwem agencji , a pozbędziesz się bólu głowy związanego z wyborem i omówieniem wszystkich szczegółów.

Usługi agencji nieruchomości Atlant Estates

Wynajęcie mieszkania w Polsce na długi czas i nie dokonanie złego wyboru jest dość trudne, jeśli nie współpracuje się z profesjonalistami z Atlant Estates. Agencja zobowiązuje się do wyboru nieruchomości zgodnie z Twoimi żądaniami. Specjaliści firmy będą się z Tobą porozumiewać w wygodnym języku, a Ty nie będziesz musiał śledzić dziesiątek opcji mieszkań, negocjować z właścicielami i rozwiązywać konfliktowe sytuacje.

Na oficjalnej stronie Atlant Estates znajdziesz sprawdzone już opcje mieszkań w różnych cenach i lokalizacjach. Agenci firmy rozpoczynają współpracę z klientem od pierwszego etapu wyboru nieruchomości, aż do podpisania umowy. Współpraca z doświadczoną agencją ma wiele zalet, w tym:

 • możliwość zdalnego wynajęcia mieszkania przed przyjazdem do Polski.
 • Nie musisz spotykać się z wynajmującym, specjalista z agencji zrobi wszystko.
 • Oferuje nawet opcje, których nie znajdziesz samodzielnie, szukając zakwaterowania.
 • Może odebrać Cię prywatnym transportem i zabrać na spotkanie.
 • Obsługuje papierkową robotę, znając wszystkie niuanse i pułapki.
 • Sprawdzenie mieszkania pod kątem awarii technicznych.

Jeśli chcesz, aby Twoje poszukiwanie mieszkania było szybkie i łatwe, skontaktuj się z Atlant Estates – a będziesz musiał tylko cieszyć się wynikiem, a nie rozwiązywać rutynowych problemów.