fbpx

Mieszkanie w Polsce

46 Properties for: Mieszkanie
16 godzin
16 godzin

ul. Mikołaja Reja / Wrocław / Dolnośląskie / PL

665 000 zł
3 Pokoje 80 m²
665 000 zł
3 Pokoje 80 m²
3 dni

ul. Bolesława Prusa / Wrocław / Dolnośląskie / PL

739 900 zł
2 Pokoje 61.54 m²
739 900 zł
2 Pokoje 61.54 m²
7 dni

ul. Złotostocka / Wrocław / Dolnośląskie / PL

245 000 zł
2 Pokoje 31.5 m²
245 000 zł
2 Pokoje 31.5 m²

ul. Dokerska / Wrocław / Dolnośląskie / PL

309 000 zł
2 Pokoje 35 m²
2 Pokoje 35 m²

ul. Opolska / Wrocław / Dolnośląskie / PL

333 000 zł
2 Pokoje 34 m²
2 Pokoje 34 m²
2 tygodnie
2 tygodnie

wyspa Kępa Mieszczańska / Wrocław / Dolnośląskie / PL

523 000 zł
2 Pokoje 39.19 m²
523 000 zł
2 Pokoje 39.19 m²
3 tygodnie
3 tygodnie

pl. Stanisława Staszica / Wrocław / Dolnośląskie / PL

469 000 zł
2 Pokoje 46.4 m²
469 000 zł
2 Pokoje 46.4 m²
3 tygodnie
3 tygodnie

ul. Stanisława Kunickiego / Wrocław / Dolnośląskie / PL

334 000 zł
2 Pokoje 45 m²
334 000 zł
2 Pokoje 45 m²
4 tygodnie
4 tygodnie

ul. Stanisława Dubois / Wrocław / Dolnośląskie / PL

570 000 zł
2 Pokoje 63 m²
570 000 zł
2 Pokoje 63 m²
1 2 3 4

Wynajem mieszkania w Polsce

Jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek dobrowolnie odmówił podjęcia pracy lub nauki za granicą. Polska w tym przypadku jest ciekawostką dla obcokrajowców (w tym Ukraińców), o czym świadczy wiele pozytywnych czynników: od bliskości ekonomicznej po psychiczną Polaków i Ukraińców. Ale jest jeden zasadniczy punkt. Wyjeżdżając do pracy lub na studia na uczelni zmierzysz się z problemem wyboru mieszkania na wynajem. Wynajem mieszkania w Polsce może być zarówno wygodny, jak i opłacalny. W opisie tej kategorii opowiemy o wszystkich niuansach związanych z wyborem powierzchni do wynajęcia.

Każdy rynek dyktuje własne warunki, a mieszkania na wynajem nie są wyjątkiem. Powinieneś najpierw dowiedzieć się, jak kształtuje się koszt konkretnego mieszkania i na co zwrócić uwagę przed wynajmem. Na cenę mieszkania wpływają następujące czynniki:

 • wielkość osady i jej infrastruktury.
 • Oddalenie mieszkania od centrum miasta.
 • Część dzienna, wielkość pokoju.
 • Obecność lub brak mebli, a także jakość i stan naprawy.
 • Kwota rachunków za media.

Najdroższymi miastami do życia w każdym kraju są stolice. W tym przypadku są to Warszawa i Kraków.

Koszt wynajmu mieszkania w Polsce: z czego się składa i jak nie przepłacać

Przy wyborze mieszkania możesz spotkać się z podobną sytuacją. Prawie te same mieszkania pod względem powierzchni, lokalizacji i stanu technicznego mogą znacząco różnić się ostatecznym kosztem wynajmu.

Jak kształtuje się określona wartość czynszu i jakie są jej składniki:

 • Kwota główna to kwota, która trafia do właściciela jedynie z tytułu wynajmu lokalu mieszkalnego i nosi nazwę „Czynsz najmu”.
 • Druga część sumy to „Сzynsz lokalny”, którą można doliczyć do głównej – zmiennej i składa się z kilku wykresów. Na przykład opłaty za zarządzanie domem, wodę za windę, domofon, podatek od nieruchomości, sprzątanie itp.
 • Nie zapomnij także o rachunkach za media, nazywa się to „Media” – gaz, prąd, internet.
 • Dodatkowo 90% właścicieli nieruchomości wymaga „Kaucja” (kaucji). Z reguły kwota ta jest równa opłacie za 1 miesiąc zamieszkania. Opłata ta stanowi dla właściciela gwarancję przed przedwczesną eksmisją najemców lub zniszczeniem mienia. Aby po wymeldowaniu odzyskać swoją „Kaucję” należy dokładnie zapoznać się z umową najmu.

Wynajmując mieszkanie zwróć należytą uwagę na wybór rejonu miasta. Spójrz z wyprzedzeniem na mapie, ile czasu spędzisz każdego dnia na dojazdach do pracy lub miejsca nauki i jakim środkiem transportu musisz się dostać. Między innymi jeśli posiadasz samochód (lub planujesz go kupić do poruszania się po mieście) zwróć uwagę na dostępność miejsc parkingowych – w Polsce wolnych miejsc na samochód nie ma wszędzie, a miejsce w garażu lub na parkingu może skutkować porządną sumą …

Z powyższego wyciągniemy krótki wniosek: aby wynająć mieszkanie w Polsce i nie przepłacać, trzeba znać ogromną liczbę niuansów. Dużo łatwiej jest zacząć szukać odpowiedniej nieruchomości za pośrednictwem agencji , a pozbędziesz się bólu głowy związanego z wyborem i omówieniem wszystkich szczegółów.

Usługi agencji nieruchomości Atlant Estates

Wynajęcie mieszkania w Polsce na długi czas i nie dokonanie złego wyboru jest dość trudne, jeśli nie współpracuje się z profesjonalistami z Atlant Estates. Agencja zobowiązuje się do wyboru nieruchomości zgodnie z Twoimi żądaniami. Specjaliści firmy będą się z Tobą porozumiewać w wygodnym języku, a Ty nie będziesz musiał śledzić dziesiątek opcji mieszkań, negocjować z właścicielami i rozwiązywać konfliktowe sytuacje.

Na oficjalnej stronie Atlant Estates znajdziesz sprawdzone już opcje mieszkań w różnych cenach i lokalizacjach. Agenci firmy rozpoczynają współpracę z klientem od pierwszego etapu wyboru nieruchomości, aż do podpisania umowy. Współpraca z doświadczoną agencją ma wiele zalet, w tym:

 • możliwość zdalnego wynajęcia mieszkania przed przyjazdem do Polski.
 • Nie musisz spotykać się z wynajmującym, specjalista z agencji zrobi wszystko.
 • Oferuje nawet opcje, których nie znajdziesz samodzielnie, szukając zakwaterowania.
 • Może odebrać Cię prywatnym transportem i zabrać na spotkanie.
 • Obsługuje papierkową robotę, znając wszystkie niuanse i pułapki.
 • Sprawdzenie mieszkania pod kątem awarii technicznych.

Jeśli chcesz, aby Twoje poszukiwanie mieszkania było szybkie i łatwe, skontaktuj się z Atlant Estates – a będziesz musiał tylko cieszyć się wynikiem, a nie rozwiązywać rutynowych problemów.